W czasie tegorocznych targów DREMA, po raz pierwszy na polskim rynku, zostanie zaprezentowane najnowsze rozwiązanie firmy PolishStyl – szczotkarka serii PS.
– Wszyscy chcą się odmładzać, ale my lubimy postarzać, zwłaszcza drewno! – mówi Bogusław Szkutnik, prezes PolishStyl stojąc obok najnowszego rozwiązania firmy, którym jest szczotkarka serii PS. – Szczotkowanie drewna czyli jego strukturyzacja to bardzo modny trend w meblarstwie, produkcji podłóg, a nawet wykańczaniu elewacji domów. Niestety w wielu firmach produkcyjnych ten proces wciąż odbywa się ręcznie. I przez to jest żmudny, niedokładny oraz czasochłonny. Nasza nowa seria szczotkarek PS ma za zadanie ułatwić i zmechanizować ten proces.
Wyjątkowość konstrukcji
Po pierwsze, szczotkarki PS umożliwiają nie tylko strukturyzację, ale także szlifowanie elementów, co wpływa na wyjątkowość oraz uniwersalność zastosowania tych maszyna!
Po drugie, PolishStyl jako jeden z niewielu producentów, dostarcza zarówno maszyny, jak i – produkowane w zakładzie w Nowej Dębie – szczotki. To pozwala na perfekcyjny dobór całej technologii w fabrykach przemysłu drzewnego o bardzo różnych poziomach wydajności.
Po trzecie, maszyny PS posiadają bardzo solidną konstrukcję ramy zapobiegającą jakimkolwiek drganiom podczas procesów szlifowania/strukturyzacji, co pozwala na osiągnięcie precyzyjnych rezultatów pracy. A tylko takie zapewnią osiągnięcie pożądanego efektu szczotkowania i nadadzą elementom najdoskonalsze wykończenie!
W dwóch seriach i w dwóch szerokościach roboczych
Szczotkarki PS są oferowane w dwóch wersjach. Podstawowej – Basic oraz rozbudowanej – Luxury. Czym się różnią?
Wersja Luxury posiada w standardzie elektroniczny panel sterowania, regulację obrotów oraz zmianę kierunku pracy wrzecion. Elektroniczny panel sterowania pozwala na precyzyjną kontrolę ustawienia wysokości i obrotów wrzecion oraz prędkości pasa transportera. Obydwie głowice mają dwukierunkowy obrót.
Ponadto maszyny (zarówno seria Basic, jak i Luxury) występują w dwóch szerokościach roboczych pasa transportera: 400 mm (model PS-400) i 600 mm (model PS-600). Jednak szerokość obrabianych elementów może być znacznie większa.
Gdyż otwarta konstrukcja maszyny umożliwia obróbkę elementów o maksymalnej szerokości 800 mm (w przypadku opcji mniejszej) oraz 1 200 mm (w przypadku opcji większej). Z kolei wysokość pracy agregatów pozwala na obróbkę elementów o maksymalnej wysokości aż 310 mm.
Z kolei dwie rolki prowadzącę utrzymują obrabiane elementy na żądanej szerokości transportera. Dzięki temu można szlifować lub strukturyzować wąskie płaszczyzny!
Strukturyzacja i szlifowanie
Szczotkarki serii PS posiadają 2 agregaty, które można wykorzystać zarówno do strukturyzacji oraz procesów szlifowania. Jak to możliwe?
Każdy z agregatów można uzbroić w szczotki do szlifowania (na wymienne wkłady szlifujące) lub strukturyzacji (stalowe i tynexowe). Ich rodzaj eksperci PolishStyl dobierają do typu procesu oraz efektu pracy jaki chce osiagnąć klient.
Jako producent głowic i szczotek PolishStyl oferuje najszersze spektrum oraz profesjonalne doradztwo przy ich wyborze.
Premiera na targach DREMA 2024
– Szczotkarkę PS prezentowaliśmy już na zagranicznych targach: Ligna 2023 oraz w sierpniu tego roku na IWF w Atlancie, gdzie spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem – informuje prezes PolishStyl. – Natomiast pokazanie jej na targach DREMA 2024 w Poznaniu będzie debiutem tej serii maszyn na polskim rynku. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Doradcy PolishStyl przedstawią działanie szczotkarki, pomogą w doborze technologii jak i przybliżą ekspercką wiedzę na temat szczotkowania, szlifowania i strukturyzacji drewna.
Szczotkowanie, czyli…?
Szczotkowanie to proces mający za zadanie uwydatnić rysunek drewna. Najczęściej w celu nadania mu rustykalnego – postarzanego klimatu tak bardzo pożądanego dziś przez architektów i projektantów. Charakterystyczne dla rustykalnej mody nawiązywanie do stylistyki wiejskich chat i „nowych, ale starych” oraz surowych elementów następuje głównie poprzez wykorzystanie drewna. Aby nadać ten efekt należy potraktować materiał szczotkami.
W procesie strukturyzacji drewna PolishStyl rekomenduje zastosowanie głowic z drutem stalowym i/lub tynexowych. Aby „otworzyć” naczynia drewna i głęboko wybrać drewno miękkie, należy użyć głowic z drutem stalowym. Drut metalowy powinien być wykonany ze stali nierdzewnej lub mosiądzowanej, co pozwala wyeliminować ryzyko pojawienia się plam na obrabianej powierzchni drewna. W kolejnym etapie stosuje się głowicę tynexową. W trzecim etapie można zastosować głowicę z wymiennymi szczotkami ściernymi, które (odpowiednio dobrane) gwarantują ostateczne wygładzenie powierzchni oraz przygotowanie do bejcowania lub lakierowania. Na efekt końcowy całego procesu strukturyzacji wpływa oczywiście nie tylko sam rodzaj zastosowanych szczotek, ale także parametry obróbki, takie jak zagłębienie szczotki w materiale czy obroty głowicy. W doborze całej technologii pomagają specjaliści PolishStyl.
Testy w showroomie PolishStyl
Kto nie zdąży dotrzeć na targi Drema i zapoznać się ze szczotkarką PS na stoisku PolishStyl, producent zaprasza do swojego showroomu zlokalizowanego w Nowej Dębie (Podkarpacie).
Czekają tutaj doświadczeni technicy, którzy stolarzom, producentom mebli i wszystkim zainteresowanym problematyką szlifowania oraz strukturyzacji (i to nie tylko drewna) pomogą w doborze odpowiednich rozwiązań.
Testy można wykonać bezpłatnie pod okiem doświadczonych ekspertów.
OPCJE SZCZOTKAREK PS:
– dwie wersje: Basic i Luxury
– dwie szerokości robocze transportera: 400 i 600 mm
Odwiedź PolishStyl na targach DREMA 2024:
– hala 5
– stoisko nr 49
O PolishStyl:
Firma PolishStyl powstała w styczniu 2008 roku. Jest jednym z bardziej znaczących dostawców materiałów ściernych w Polsce i za granicą. Zdobyła zaufanie szerokiego grona klientów – od małych i średnich zakładów po największe fabryki na świecie. Jako pierwszy polski producent wprowadziła technologię szczotek ściernych na rodzimy rynek.
Atutem PolishStyl jest wykształcona, doświadczona kadra, posiadającą dużą wiedzę w zakresie obróbki powierzchni drewna, powłok lakierniczych, metali, szkła, tworzyw sztucznych oraz innych materiałów. Wszystkim obecnym, jak i przyszłym klientom zapewnia profesjonalne doradztwo techniczne i wsparcie na każdym etapie współpracy.